Česká geologie je alternativou k oficiálním institucím příliš svázaným byrokracií a scientometrií. Smyslem existence České geologie je umožnit těm, kteří mají čím přispět k rozvoji a šíření poznání o "neživé" přírodě, aby tak mohli učinit bez zbytečných obstrukcí, které bývají kladeny z různých důvodů.
Nejde nám o protestování proti všemu ani o utrácení volného času. V první fázi je prioritou prosadit dostatečnou svobodu projevu a bádání a ujistit všechny, kdo chtějí dělat to, v čem opravdu vidí smysl, že v tom nejsou sami.


Autor blogu: Mgr. Václav Procházka, Ph.D. (e-mail: vprochaska.zav.seznam.cz)

viz též Česká geologie - Webové stránky

kniha "Rozhovory s planetami" je vydána

15. května 2014 v 18:37 | Václav Procházka
Slíbená kniha "Rozhovory s planetami" už vyšla! Navazuje na knížku "Kameny a říše permoníků" (jejíž přečtení však není pro pochopení příběhu vůbec nutné). Nová knížka je určena pro čtenáře (děti i dospělé) cca od 8-9 let. Pokud víme, jde od 80. let o první českou knihu zaměřenou na Sluneční soustavu. Základním motivem jsou návštěvy dětí u planet ve snu, které se odehrávají podle určitých pravidel. Do děje jsou zasazeny informace z astronomie, planetologie a geologie, o meteoritech apod.
Základní údaje: formát A5, 69 stran, z toho 14 celostránkových barevných ilustrací; do textu je začleněno 6 menších barevných ilustrací s využitím fotografií a 14 kreseb (pérovek), celkově je tedy obrázek na každé druhé straně. ISBN: 978-80-905126-3-4. Brožovaný výtisk.
O prodejních místech zde bude postupně informováno; doporučená prodejní cena: 170-200 Kč. Cena přímo od autora: 150 Kč (+ případně poštovné), kontakt: prochazka.nr.kladno@seznam.cz.

Prodejní místa
Praha: e-shop Přírodovědci.cz ; obchod a čajovna U Džoudyho; knihkupectví Academia
Chomutov: DDD knihkupectví, Ruská 85
Ostrava: Planetárium

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 admin admin | 9. července 2016 v 17:26 | Reagovat

Nové prodejní místo: Knihkupectví Academia, Národní 7, Praha 1

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama