Česká geologie je alternativou k oficiálním institucím příliš svázaným byrokracií a scientometrií. Smyslem existence České geologie je umožnit těm, kteří mají čím přispět k rozvoji a šíření poznání o "neživé" přírodě, aby tak mohli učinit bez zbytečných obstrukcí, které bývají kladeny z různých důvodů.
Nejde nám o protestování proti všemu ani o utrácení volného času. V první fázi je prioritou prosadit dostatečnou svobodu projevu a bádání a ujistit všechny, kdo chtějí dělat to, v čem opravdu vidí smysl, že v tom nejsou sami.


Autor blogu: Mgr. Václav Procházka, Ph.D. (e-mail: vprochaska.zav.seznam.cz)

spolek Česká geologie
Korespondenční adresa: Pštrossova 16, 11000 Praha 1
e-mail: ceskageologie@volny.cz
IČ: 22886133

Předpovědi zemětřesení a nová globální tektonika už i v angličtině

11. srpna 2012 v 22:41 | Václav Procházka
Monografie "Náklony, globální tektonika a predikce zemětřesení" vyšla už i v angličtině pod názvem "Tilts, global tectonics and earthquake prediction". Přestože anglická verze vyšla půl roku po české, měla česká verze uzávěrku téměř o rok později a je tedy v některých (ne však v nejpodstatnějších) částech aktuálnější. Více v AJ: http://gchmin.ic.cz/ceskageologie/tilts_globaltectonics_earthquakeprediction.html.
Uvítáme spolupráci na distribuci a propagaci monografie v zahraničí.
Přední postavení ve výzkumu nové globální tektoniky je dosud velkou šancí pro českou vědu jako celek. Publikace nejdůležitějších výsledků i v anglické monografii nechť je připomínkou, že tato šance nebude trvat věčně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama