Česká geologie je alternativou k oficiálním institucím příliš svázaným byrokracií a scientometrií. Smyslem existence České geologie je umožnit těm, kteří mají čím přispět k rozvoji a šíření poznání o "neživé" přírodě, aby tak mohli učinit bez zbytečných obstrukcí, které bývají kladeny z různých důvodů.
Nejde nám o protestování proti všemu ani o utrácení volného času. V první fázi je prioritou prosadit dostatečnou svobodu projevu a bádání a ujistit všechny, kdo chtějí dělat to, v čem opravdu vidí smysl, že v tom nejsou sami.


Autor blogu: Mgr. Václav Procházka, Ph.D. (e-mail: vprochaska.zav.seznam.cz)

spolek Česká geologie
Korespondenční adresa: Pštrossova 16, 11000 Praha 1
e-mail: ceskageologie@volny.cz
IČ: 22886133

Duben 2012

Upozornění na napadení e-mailu a elektronické prezentace

2. dubna 2012 v 23:33 | Václav Procházka
Nejpozději na začátku února 2012 byla napadena elektronická pošta (původní oficiální adresa o.s. Česká geologie gchmin@ic.cz), což se projevilo mj. tím, že po změně hesla bylo možné se přihlásit na nové i na staré (technická podpora to raději nekomentovala). Je tedy možné, že od té doby jsme nedostali některé důležité zprávy, pokud byly zaslány pouze e-mailem (jistější je telefonní kontakt: 777112645). Byla zřízena nová oficiální e-mailová schránka ceskageologie@volny.cz.
O napadení webu nebo blogu sice není podobný přímý důkaz, ale velmi podezřelé je např. hlasování v anketě o kontinentálním driftu - možná snaha znevážit blog záměrnou manipulací? Nicméně anketu zatím ponecháme vlastnímu vývoji.
Děkujeme za pochopení.